AEROCOOL Shard Midi Tower Black
|
|
AEROCOOL Shard Midi Tower Black
Tuotekoodi:
AEROPGSSHARDRGB-BK
-
Tyyppi
Midi torni
-
Virtalähde
0W
-
Väri
Musta
58,30 €
46,45 € Hinta ALV 0%
Myymälässä:
Ei varastossa
Tukkureilla:
Saatavilla arviolta
1.5.2026
|
Shard
ACCM-PV14012.11
Features:
- Stylish RGB LED design with acrylic in the front panel
- Access 13 preset lighting modes via conveniently located LED control button
- Full acrylic side panel to showcase the inside of your rig
- Air vents on the front panel provide superior air flow and circulation
- Dual chamber design for improved ventilation
- Supports CPU coolers up to 155mm
- Supports high-end graphics cards up to 355mm
Specifications:
Model
Case Type
Color
Body Material
Front Panel Material
Steel Thickness
Motherboards
Case Dimensions (Overall) - 194 x 444 x 423.5mm (W x H x D)
5.25” Drive Bays
3.5” Drive Bay
2.5” Drive Bay
Expansion Slots
GPU Clearance - Supports GPU up to 355mm (without front fan)
CPU Cooler Clearance - Supports CPU coolers up to 155mm
I/O Ports - USB3.0 x 1 | USB2.0 x 2 | HD Audio & Mic. | LED Control Button | Power Button
Liquid Cooling
- Front: 240mm Radiator (Optional)
Air Cooling System
- Front: 120mm x 3 (Optional)
- Top: 120mm x 2 (Optional)
- Rear: 120mm x 1 (Includes 120mm Fan) Supports
- VGA Fan: 120mm x 2 (Optional)
Net Weight/Gross Weight
Internal Cable Management Depth
Power Supply - ATX PSU (Including cables, up to 200mm) (Optional)
| Kotelo | Midi Tower |
| Malli | PC |
| Materiaali | Akryylinitriilibutadieenistyreeni (ABS), SPCC |
| Tuotteen väri | musta |
| Tuetut emolevyt | ATX, mikro ATX, Mini-ITX |
| 3,25":n laitepaikkojen lukumäärä | 2 |
| 5,25":n laitepaikkojen lukumäärä | 0 |
| 2,5":n laitepaikkoja | 2 |
| 3.5":n laitepaikkoja | 2 |
| Laajennuspaikkoja | 7 |
| Sivuikkuna | Kyllä |
| Soveltuvuus | Pelaaminen |
| Valaistus | Kyllä |
| Valaistuksen väri | Multi |
| Valaistuksen sijainti | Etu |
| Uudelleenkäynnistyspainike | Kyllä |
| Päällä/pois-painike | Kyllä |
| LED-merkkivalot | Tila |
| CPU-jäähdyttimen enimmäiskorkeus | 15,5 cm |
| Näytönohjaimen suurin pituus | 35,5 cm |
| Virtalähde mukana | Ei |
| Tuettujen virtalähteiden malli | ATX |
| USB 2.0 -porttien määrä | 2 |
| USB 3.2 (3.1 sukupolvi 1) A-tyypin porttien määrä | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) C-tyypin porttien määrä | 0 |
| Äänen sisääntulo | Kyllä |
| Äänen ulostulo | Kyllä |
| Etutuuletinten enimmäismäärä | 3 |
| Etutuuletinten tuetut koot | 120 mm |
| Asennettuja takatuulettimia | 1x 120 mm |
| Ylätuuletinten enimmäismäärä | 2 |
| Ylätuuletinten tuetut koot | 120 mm |
| Jäähdytys | Kyllä |
| Etujäähdytintyyppi | Kaksoisjäähdytin |
| Tuetut etujäähdyttimen koot | 240 mm |
| Tuetut HDD-koot | 2.5,3.5" |
| Tuotteen leveys | 194 mm |
| Tuotteen syvyys | 423,5 mm |
| Tuotteen korkeus | 444 mm |
| Paino | 3,37 kg |
| Materiaalin paksuus | 0,5 mm |
| Pakkauksen leveys | 234 mm |
| Pakkauksen syvyys | 486 mm |
| Pakkauksen korkeus | 463 mm |
Huomioi, että kuva on suuntaa-antava ja varsinainen tuote saattaa ulkoasultaan poiketa tuotekuvasta (esim. tietokoneisiin ei välttämättä sisälly näyttöä, vaikka kuvassa sellainen olisikin). Jos tuotenimikkeessä on eri tiedot kuin tuotekuvauksessa, tuotenimikkeen tieto on oikein. Jos jokin asia jää epäselväksi, lähetä sähköpostia tukeen ennen tuotteen tilaamista.