AG NEOVO PD-65Q 64.5IN UHD 3840 X 2160 700 CD/M2 MNTR
|
|
AG NEOVO PD-65Q 64.5IN UHD 3840 X 2160 700 CD/M2 MNTR
Tuotekoodi:
PD65Q0011E000
-
Koko
64.5"
-
Resoluutio
3840 x 2160
-
HD
4K Ultra HD
-
USB-C
0
-
DVI
1
-
DP
2
-
HDMI
3
-
Kosketusnäyttö
Ei
-
Kaiuttimet
Kyllä
-
Näytön muoto
Litteä
-
Korkeuden säätö
Ei
-
Kääntöalusta
Ei
-
Nivel
Ei
-
KÄYTTÖTARKOITUS
Työpöytänäyttö
3 239,50 €
2 581,27 € Hinta ALV 0%
Myymälässä:
Ei varastossa
Tukkureilla:
Saatavilla arviolta
20.4.2026
|
Kuvaus
Tekniset tiedot
Energy label
4K Commercial Display | PD-65Q
Features:
- The PD-Series features 4K UHD, 10-bit colour depth, and 178-degree viewing angle for brilliant colour performance. Besides that, the PD-Series adopts 700 nits brightness commercial-grade panel to deliver clear, bright, and detailed imagery even in the daylight or bright indoor environments.
- Designed for 24/7 operation, AG Neovo commercial displays are produced to meet the highest professional standard and take advantage of superior components to ensure a long product lifetime in demanding environments.
- Many large format displays that are tasked with broadcasting the same or still images for prolonged periods of time can suffer from irreparable discoloration or permanent 'ghost images' (also known as image sticking and burn-in effect) compromising the quality of the message on display. To combat the effects of LCD burn-in, or ghosting, AG Neovo utilizes its patented Anti-Burn-in™ Technology, which has been tested and proven to prevent image burn-in and assure the extended life span for displays.
- The PD-Series is signage-friendly and can perfectly fit either in a landscape or in a portrait mode to experience complete screen orientation flexibility and fulfill the need in different scenarios.
- The built-in SDM slot is designed for Intel smart display module, which is ready to deliver a powerful smart signage functionality for more user-friendly applications.
Specifications:
- Panel
- Panel Type: LED-Backlit TFT LCD (IPS Technology)
- Panel Size: 64.5"
- Max. Resolution: UHD 3840 x 2160
- Pixel Pitch: 0.372 mm
- Brightness: 700 cd/m²
- Contrast Ratio: 1200:1
- Viewing Angle (H/V): 178°/178°
- Display Colour: 1.07G
- Response Time: 5 ms
- Surface Treatment: Anti-glare treatment (Haze 25%), 2H (Min) Hard Coating
- Frequency
- Frequency (H): 31 kHz-92 kHz
- Frequency (V): 48 Hz-85 Hz
- Signal Input
- DisplayPort: x 1
- HDMI: 2.0 x 3
- DVI: 29-Pin DVI-I x 1 (VGA)
- Signal Output DisplayPort: 1
- External Control IR In: 3.5 mm Phone Jack
- IR Out: 3.5 mm Phone Jack
- RS232 In: 2.5 mm Phone Jack
- RS232 Out: 2.5 mm Phone Jack
- LAN: RJ45 x 1
- Other Connectivity USB: 2.0 x 1 (Service Port / Media Playback) / 2.0 x 1 (Media Playback)
- Micro SD Card Slot: Yes
- Audio Audio In: Stereo Audio Jack (3.5 mm)
- Audio Out: Stereo Audio Jack (3.5 mm)
- Internal Speakers: 10W x 2
- Power
- Power Requirements: AC 100-240V, 50/60 Hz
- On Mode: 199 (On)
- Standby Mode: < 0.5W
- Off Mode: 0W
- Operating Conditions
- Temperature: 0°C-40°C (32°F-104°F)
- Humidity: 20%-80% (non-condensing)
- Mounting
- VESA FPMPMI: Yes (400 x 400 mm)
- Security
- Kensington Security Slot: Yes
- Dimensions
- Product w/o Base (W x H x D): 1462.3 x 837.3 x 93.4 mm (27.6" x 33.0" x 3.7")
- Packaging (W x H x D): 1580.0 x 1050.0 x 151.0 mm ( 62.2" x 41.3" x 5.9")
- Weight
- Product w/o Base: 27.8 kg ( 61.3 lb)
- Packaging: 33.9 kg (74.7 lb)
- Regulation Approval
- Certifications & Compliance: FCC, CE, LVD, ICES-003(Issue 7), WEEE, RoHS, REACH
- Accessories
- Supplied: Power Cord, HDMI Cable, Remote Control, Batteries, Quick Start Guide
- Optional Accessories
- Ceiling Mount: CMP-01+LMK-01
- Video Wall Mount: VWM-01, VWM-02
- Wall Mount: LMA-01, LMK-01, LMK-03, LMA-02
- Desk Mount: DTS-01
- Stand: STD-08
- Floor Mount (Landscape only): FMC-03+LMK-04, FMC-04+LMK-04
- Desk mount (Landscape only): DTS-01
- Other Connectivity
- Power
- Storage Conditions
- Temperature: -20°C-60°C (-4°F-140°F)
- Humidity: 10%-90%(non-condensing)
| Näytön halkaisija | 163,8 cm (64.5") |
| Näytön teknologia | LCD |
| Paneelin tyyppi | IPS |
| LED-taustavalo | Kyllä |
| Näytön erottelutarkkuus | 3840 x 2160 pikseliä |
| Näytön kirkkaus | 700 cd/m² |
| HD-tyyppi | 4K Ultra HD |
| Kosketusnäyttö | Ei |
| Vasteaika (tyypillinen) | 5 ms |
| Kontrastisuhde (tyypillinen) | 1200:1 |
| Katselukulma, vaakasuora | 178° |
| Katselukulma, pystysuora | 178° |
| Näyttövärejä | 1,07 miljardia väriä |
| Kuvapikselitiheys | 0,372 x 0,372 mm |
| Näyttöjen lukumäärä | 1 |
| Skannausalue (vaaka) | 31 - 92 kHz |
| Skannausalue (pysty) | 48 - 85 Hz |
| Haze rate | 25% |
| Pinnan kovuus | 2H |
| Värikirjo | 72% |
| HDMI-porttien lukumäärä | 3 |
| HDMI-versio | 2.0 |
| DVI-portti | Kyllä |
| DVI-I -portteja | 1 |
| DisplayPort-portteja | 2 |
| DisplayPorts in | 1 |
| DisplayPorts out | 1 |
| USB-portti | Kyllä |
| USB-porttien määrä | 2 |
| USB-versio | 2.0 |
| Ethernet LAN | Kyllä |
| Ethernet LAN (RJ-45) -portit | 1 |
| Wi-Fi | Ei |
| RS-232-liitin | Kyllä |
| Infrapunaportti | Kyllä |
| Kaukosäädin (IR) sisään | 1 |
| Kaukosäädin (IR) ulos | 1 |
| Integroitu kortinlukija | Kyllä |
| Yhteensopivat muistikortit | MicroSD (TransFlash) |
| Sisäiset kaiuttimet | Kyllä |
| Sisäänrakennettujen kaiuttimien määrä | 2 |
| Nimellisteho RMS | 10 W |
| Tuotteen muotoilu | Digitaalinen litteä infotaulu |
| Tuotteen väri | musta |
| Tuettu sijoitus | Sisätila |
| Suunta | Vaaka/Pysty |
| VESA-kiinnitys | Kyllä |
| VESA-asennusliitännät | 400 x 400 mm |
| Häikäisemätön näyttö | Kyllä |
| Tarkoitus | Kaupallinen |
| Toiminta-aika (tunteja/päiviä) | 24/7 |
| Virrankulutus valmiustilassa | 0,5 W |
| Virrankulutus (pois päältä) | 0 W |
| Energiatehokkuusluokka (SDR) | G |
| Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti | 199 kWh |
| AC-syöttöjännite | 100 - 240 V |
| AC-syöttötaajuus | 50 - 60 Hz |
| Energiatehokkuusasteikko | A - G |
| Tietokonejärjestelmä | Ei |
| Sisäänrakennettu prosessori | Ei |
| Näytön leveys | 1462,3 mm |
| Näytön syvyys | 93,4 mm |
| Näytön korkeus | 837,3 mm |
| Näytön paino | 27,8 kg |
| Pakkauksen leveys | 1580 mm |
| Pakkauksen syvyys | 151 mm |
| Pakkauksen korkeus | 1050 mm |
| Pakkauksen paino | 33,9 kg |
| Kaukosäädin | Kyllä |
| Sisältää paristot | Kyllä |
| Sisältää johdot | AC, HDMI |
| Käyttölämpötila (T-T) | 0 - 40 °C |
| Käytön suhteellinen kosteus (H-H) | 20 - 80% |
| Varastointilämpötila | -20 - 60 °C |
| Säilytysympäristön kosteus | 10 - 90% |
| Sertifiointi | FCC
CE
LVD
ICES-003(Issue 7)
WEEE
RoHS
REACH |
| Harmonoidun järjestelmän nimikkeistökoodi (HS) | 85285210 |
| Seinäkiinnitteinen | Kyllä |
| Vaatimustenmukaisuustodistukset | RoHS |
| I/O-portit | SDM Slot |
| Pika-aloitusopas | Kyllä |
| Äänen sisääntulo | 1 |
| Äänen ulostulo | 1 |
| RS-232 tuloportit | 1 |
| RS-232 lähtöportit | 1 |
Huomioi, että kuva on suuntaa-antava ja varsinainen tuote saattaa ulkoasultaan poiketa tuotekuvasta (esim. tietokoneisiin ei välttämättä sisälly näyttöä, vaikka kuvassa sellainen olisikin). Jos tuotenimikkeessä on eri tiedot kuin tuotekuvauksessa, tuotenimikkeen tieto on oikein. Jos jokin asia jää epäselväksi, lähetä sähköpostia tukeen ennen tuotteen tilaamista.