AG NEOVO PN-55D3 55IN FHD 500CD/QM 1200:1 5MS DP HDMI DVI VGA LFD
|
|
AG NEOVO PN-55D3 55IN FHD 500CD/QM 1200:1 5MS DP HDMI DVI VGA LFD
Tuotekoodi:
PN5D3011E0000
-
Koko
55"
-
Resoluutio
1920 x 1080
-
HD
Full HD
-
USB-C
0
-
DVI
1
-
DP
2
-
HDMI
1
-
Kosketusnäyttö
Ei
-
Kaiuttimet
Kyllä
-
Näytön muoto
Litteä
-
Korkeuden säätö
Ei
-
Kääntöalusta
Ei
-
Nivel
Ei
-
KÄYTTÖTARKOITUS
Infonäyttö
4 457,40 €
3 551,71 € Hinta ALV 0%
Myymälässä:
Ei varastossa
Tukkureilla:
Saatavilla arviolta
27.4.2026
|
Kuvaus
Tekniset tiedot
Energy label
PN-55D3
55-Inch 1080p 500 Nits Ultra Narrow Bezel Video Wall Display
Features:
- Full HD 1920 x 1080 resolution
- IPS Panel technology offers high colour accuracy and wide viewing angles
- Anti-Burn-in™ technology prevents image ghosting
- DisplayPort, RS232, IR looping support
- Anti-glare treatment (Haze 28%) improves visibility of the screen under ambient light
- Ultra narrow bezel 2.3 mm (Top/Left) and 1.2 mm (Bottom/Right) create a 3.5mm seamless LCD video walls
- An integrated scheduler allows content programming based on time and day
- Extensive display control: IR, RS232, LAN and PID Command & Ctrl
- UniWall™ - create video walls (up to 15x15 displays) without third-party equipment
- Designed and developed for continuous 24/7 operation
- HeatControl Sensors automatically activate the internal cooling fans when the temperature rises
- Selectable gamma curves optimise different kinds of images
- Flexible display orientation: Landscape/Portrait
Specifications:
- Panel
- Panel Type LED-Backlit TFT LCD (IPS Technology)
- Panel Size 54.6"
- Max. Resolution FHD 1920 x 1080
- Pixel Pitch 0.630 mm
- Brightness 500 cd/m²
- Contrast Ratio 1200:1
- Viewing Angle (H/V) 178°/178°
- Display Colour 1.07B
- Response Time 5 ms
- Surface Treatment Anti-Glare Treatment (Haze 28%), 2H Hard Coating
- Frequency
- Frequency (H) 31 kHz-92 kHz
- Frequency (V) 49 Hz-85 Hz
- Signal Input
- DisplayPort 1.2 x 1
- HDMI 2.0 x 1
- DVI 24-Pin DVI-D
- VGA 15-Pin D-Sub x 1
- Signal Output
- External Control
- IR In 3.5 mm Phone Jack
- IR Out 3.5 mm Phone Jack
- RS232 In 2.5 mm Phone Jack
- RS232 Out 2.5 mm Phone Jack
- LAN RJ45 x 1
- Other Connectivity
- USB 2.0 x 1 (Service Port)
- OPS Slot Yes
- Audio
- Audio In Stereo Audio Jack (3.5 mm)
- Audio Out Stereo Audio Jack (3.5 mm), S/PDIF
- Internal Speakers 10 W x 2
- Speaker Output (RMS) 10 W x 2
- Power
- Power Requirements AC 100-240V, 50/60 Hz
- On Mode 79W (On)
- Standby Mode < 0.5W
- Off Mode 0W
- Power Supply Internal
- Operating Conditions
- Temperature 0°C-40°C (32°F-104°F)
- Humidity 20%-80% (non-condensing)
- Storage Conditions
- Temperature -20°C-60°C (-4°F-140°F)
- Humidity 10%-90% (non-condensing)
- Mounting
- VESA FPMPMI Yes (400 x 400 mm)
- Security
- Kensington Security Slot Yes
- Dimensions
- Product w/o Base (W x H x D) 1213.4 x 684.2 x 102.7 mm (47.8" x 26.9" x 4.0")
- Packaging (W x H x D) 1395.0 x 838.0 x 280.0 mm (54.9" x 33.0" x 11.0")
- Weight
- Product w/o Base 26.6 kg (58.6 lb)
- Packaging 35.3 kg (77.8 lb)
- Regulation Approval
- Certifications & Compliance CE ,LVD, WEEE, RoHS, REACH, UKCA, EAC, BSMI
- Accessories
- Supplied Power Cord, DVI Cable, HDMI Cable, RS232 Cable, Remote Control, Batteries, RS232 Daisy Chain
- Cable, IR Sensor, Quick Start Guide
- Optional Accessories
- Floor Mount FMS-01, FMS-02, FMC-02
- Video Wall Mount VWM-01, VWM-02
- Wall Mount LMA-01, LMA-02
- Stand STD-05
- Ceiling Mount (Landscape only) CMP-01+LMK-01
- Wall Mount (Landscape only) LMK-01, LMK-03
- Floor Mount (Landscape only) FMC-03+LMK-04, FMC-04+LMK-04
- Desk mount (Landscape only) DTS-01
| Näytön halkaisija | 138,7 cm (54.6") |
| Näytön teknologia | LCD |
| Näytön erottelutarkkuus | 1920 x 1080 pikseliä |
| Näytön kirkkaus | 500 cd/m² |
| HD-tyyppi | Full HD |
| Kosketusnäyttö | Ei |
| Vasteaika (tyypillinen) | 5 ms |
| Kontrastisuhde (tyypillinen) | 1200:1 |
| Katselukulma, vaakasuora | 178° |
| Katselukulma, pystysuora | 178° |
| Näyttövärejä | 1,07 miljardia väriä |
| Kuvapikselitiheys | 0,63 x 0,63 mm |
| Ruudun halkaisija (cm) | 138,68 cm |
| Skannausalue (vaaka) | 31 - 92 kHz |
| Skannausalue (pysty) | 49 - 85 Hz |
| Haze rate | 28% |
| Pinnan kovuus | 2H |
| HDMI-porttien lukumäärä | 1 |
| HDMI-versio | 2.0 |
| DVI-portti | Kyllä |
| DVI-D -portteja | 1 |
| VGA (D-Sub) sisään | 1 |
| DisplayPort-portteja | 2 |
| DisplayPorts in | 1 |
| DisplayPorts out | 1 |
| DisplayPort versio | 1.2 |
| USB-portti | Kyllä |
| USB-porttien määrä | 1 |
| USB-versio | 2.0 |
| Ethernet LAN | Kyllä |
| Ethernet LAN (RJ-45) -portit | 1 |
| Wi-Fi | Ei |
| Ääni sisään (V,O) | 1 |
| Ääni ulos (V,O) | 1 |
| RS-232-liitin | Kyllä |
| Infrapunaportti | Kyllä |
| Kaukosäädin (IR) sisään | 1 |
| Kaukosäädin (IR) ulos | 1 |
| OPS-moduulipaikka | Kyllä |
| Sisäiset kaiuttimet | Kyllä |
| Sisäänrakennettujen kaiuttimien määrä | 2 |
| Nimellisteho RMS | 10 W |
| Tuotteen muotoilu | Digitaalinen litteä infotaulu |
| Tuotteen väri | musta |
| Tuettu sijoitus | Sisätila |
| Suunta | Vaaka |
| VESA-kiinnitys | Kyllä |
| VESA-asennusliitännät | 400 x 400 mm |
| Häikäisemätön näyttö | Kyllä |
| Tarkoitus | Universaali |
| Integroitu TV-viritin | Ei |
| Toiminta-aika (tunteja/päiviä) | 24/7 |
| Virrankulutus | 79 W |
| Virrankulutus valmiustilassa | 0,5 W |
| Virrankulutus (pois päältä) | 0 W |
| Energiatehokkuusluokka (SDR) | F |
| Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti | 79 kWh |
| AC-syöttöjännite | 100 - 240 V |
| AC-syöttötaajuus | 50 - 60 Hz |
| Energiatehokkuusasteikko | A - G |
| Tietokonejärjestelmä | Ei |
| Sisäänrakennettu prosessori | Ei |
| Näytön leveys | 1213,4 mm |
| Näytön syvyys | 102,7 mm |
| Näytön korkeus | 684,2 mm |
| Näytön paino | 26,6 kg |
| Pakkauksen leveys | 1395 mm |
| Pakkauksen syvyys | 280 mm |
| Pakkauksen korkeus | 838 mm |
| Pakkauksen paino | 35,3 kg |
| Kaukosäädin | Kyllä |
| Sisältää johdot | DVI, HDMI, IR-tunnistin, RS-232 |
| Käyttölämpötila (T-T) | 0 - 40 °C |
| Käytön suhteellinen kosteus (H-H) | 20 - 80% |
| Varastointilämpötila | -20 - 60 °C |
| Säilytysympäristön kosteus | 10 - 90% |
| Sertifiointi | CE ,LVD, WEEE, RoHS, REACH, UKCA, EAC, BSMI |
| Harmonoidun järjestelmän nimikkeistökoodi (HS) | 85285210 |
| Vaatimustenmukaisuustodistukset | CE, Pienjännitedirektiivi (LVD), REACH, RoHS, WEEE |
| Käyttöopas | Kyllä |
| Virtajohto mukana | Kyllä |
| RS-232 tuloportit | 1 |
| RS-232 lähtöportit | 1 |
Huomioi, että kuva on suuntaa-antava ja varsinainen tuote saattaa ulkoasultaan poiketa tuotekuvasta (esim. tietokoneisiin ei välttämättä sisälly näyttöä, vaikka kuvassa sellainen olisikin). Jos tuotenimikkeessä on eri tiedot kuin tuotekuvauksessa, tuotenimikkeen tieto on oikein. Jos jokin asia jää epäselväksi, lähetä sähköpostia tukeen ennen tuotteen tilaamista.