| Suoritinvalmistaja | Intel |
| Prosessorin kanta | LGA 1151 (pistoke H4) |
| Yhteensopivat prosessorit | Intel® Celeron®, Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7, Intel® Core™ i9, Intel® Pentium G |
| Intel® Core i3/i5/i7/i9 sarja | i3-8xxx, i5-8xxx, i5-9xxx, i7-8xxx, i7-9xxx, i9-8xxx, i9-9xxx |
| Tuetut muistityypit | DDR4-SDRAM |
| Muistipaikkojen lukumäärä | 2 |
| Muistipaikkojen tyyppi | DIMM |
| Muistikanavat | Kaksikanava |
| ECC-yhteensopivuus | Non-ECC |
| Tuetut muistin kellotaajuudet | 2133,2400,2666 MHz |
| Sisäinen enimmäismuisti | 32 GB |
| Unbuffered memory | Kyllä |
| Tuetut tallennusasematyypit | HDD & SSD |
| Tuetut tallennusasemaliitännät | SATA III |
| Sisäinen näytönohjain | Kyllä |
| Näytönohjainperhe | Intel |
| Näytönohjain | HD Graphics |
| Enimmäiserottelutarkkuus | 4096 x 2160 pikseliä |
| USB 2.0-liittimet | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) liittimet | 1 |
| SATA III-liittimiä | 4 |
| S/PDIF out -liitin | Kyllä |
| Etupaneelin ääniliitin | Kyllä |
| Etupaneelin liitin | Kyllä |
| ATX-virtaliitin (24-pin) | Kyllä |
| Virtalähteen tuuletinliitin | Kyllä |
| CPU-tuuletinliitin | Kyllä |
| COM-liitinten määrä | 1 |
| 12V liitin | Kyllä |
| USB 2.0 -porttien määrä | 2 |
| USB 3.2 (3.1 sukupolvi 1) A-tyypin porttien määrä | 2 |
| Ethernet LAN (RJ-45) -portit | 1 |
| PS/2-porttien määrä | 2 |
| VGA (D-Sub) -porttien määrä | 1 |
| HDMI-porttien lukumäärä | 1 |
| DVI-D -portteja | 1 |
| Kuulokelähdöt | 1 |
| Mikrofonitulo | Kyllä |
| USB-liitin | USB A-tyyppi |
| Ethernet LAN | Kyllä |
| Ethernet-liitännän tyyppi | Gigabitti Ethernet |
| LAN-kontrolleri | Realtek RTL8111H |
| Komponentti (tuotteelle) | PC |
| Emolevyn muototekijä | mikro ATX |
| Emolevyn piirisarjan perhe | Intel |
| Emolevyn piirisarja | Intel® H310 |
| Audiosiru | Realtek ALC887 |
| Äänilähdön kanavat | 7.1 kanavaa |
| Tietokoneen tilan seuranta | Prosessori (CPU), Tuuletin, Jännite |
| Virtalähteen malli | ATX |
| Windows-käyttöjärjestelmätuki | Windows 10, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home x64, Windows 10 Pro x64, Windows 10 x64 |
| PCI Express x1 (Gen 2.x)-paikat | 2 |
| PCI Express x16 (Gen 3.x)-paikat | 1 |
| BIOS-tyyppi | UEFI AMI |
| ACPI-versio | 6.1 |
| Clear CMOS jumper | Kyllä |
| Intel® Clear Video HD -teknologia (Intel® CVT HD) | Kyllä |
| Intel® Turbo Boost -teknologia | 2.0 |
| Intel® Extreme Memory Profile (XMP) | Kyllä |
| Intel® Unite -teknologia | Kyllä |
| Intel® Insider™ | Kyllä |
| Intel® InTru™ 3D -teknologia | Kyllä |
| Harmonoidun järjestelmän nimikkeistökoodi (HS) | 84733020 |
| Tuotteen leveys | 226 mm |
| Tuotteen syvyys | 185 mm |
| Sisältää johdot | SATA |
| Käyttöopas | Kyllä |
| Ajurit mukana | Kyllä |
| Kuuloke-/mikrofoniyhdistelmäportti | Kyllä |
| Äänikanavat | 8 |
| Prosessorin litografia | 14 nm |
| Sisältää apuohjelmat | Kyllä |